Asistent social pentru Ploiești, Prahova

Sarcinile specifice:

·        Întocmește și instrumentează optim și corect dosarele beneficiarilor

·        Planifică și organizează anchetele sociale în beneficiul copiilor

·        Elaborează planul de intervenție socială individualizată pentru fiecare beneficiar

·        Colaborează cu alte instituții pentru clarificarea situației scolare, sociale și/sau juridice a beneficiarilor

·        Menține în permanență raporturile profesionale cu DGASPC–urile de referință

Profilul candidatului:

·        Absolvent studii superioare în domeniul asistenței sociale

·        Cunoștinte riguroase în domeniul social

·        Experiență în domeniu constituie un avantaj

·        Abilitate de gestionare a situațiilor conflictuale, empatie și răbdare

·        Capacitatea de a lucra în echipă

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 15.06.2018, la adresa de e-mail: adina.chiuchiunea@concordia.org.ro.  Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Angajare Asistent social pentru Ploiești.

Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerintele menționate și sunt selecționate pentru interviu.

Pentru detalii suplimentare puteți suna la Adina Chiuchiunea | Responsabil Resurse Umane | T +40 311 076981.

Psiholog pentru Ploiești, Prahova

·        Realizează evaluarea psihologică a beneficiarilor

·        Efectuează sedințe de psihoterapie individuală și de grup

·        Oferă consiliere pentru îmbunătățirea dificultăților de comunicare, relaționare, adaptare ale beneficiarilor, pentru depășirea experiențelor traumatizante

·        Elaborează și implementează planul de intervenție individuală (din punct de vedere psihologic) pentru beneficiari

·        Stabilește obiective terapeutice

·        Absolvent studii superioare de specialitate

·        Experiență de minim 2 ani sau practică de specialitate

·        Cunoștințe despre sistemul de protecție socială din România

·        Experiență în lucrul cu copii și adolescenți

·        Preocupare pentru domeniul social

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 15.06.2018, la adresa de e-mail: adina.chiuchiunea@concordia.org.ro.  Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Angajare Psiholog pentru Ploiești.

Asistent Conducere Executivă în București (Zona Băneasa – Bulevardul Gheorghe Ionescu - Sisești)

·        Întocmește și transmite rapoartele solicitate

·        Centralizează și actualizează lunar rapoartele de activitate

·        Pregătește și participă la ședintele organizate de către conducerea executivă

·        Organizează agenda conducerii executive și stabilește întâlnirile acestora cu parteneri

·        Primește persoanele care doresc să ia legătura cu conducerea, asigură și organizează produsele pentru protocol

·        Efectuează traduceri română - engleză, engleză - română și/sau gestionează legatura cu firme de traducere si/sau traducatori.

·        Absolvent studii superioare

·        Atenție și rigurozitate

·        Simțul responsabilității

·        Capacitatea de a prioritiza

·        Abilitate de organizare eficientă a sarcinilor și a timpului și gestionare eficientă a resurselor

·        Cunoștințe avansate de limba engleză

·        Cunoașterea limbii germane constituie un avantaj

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 15.06.2018, la adresa de e-mail: adina.chiuchiunea@concordia.org.ro.  Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Angajare Asistent Conducere Executivă în București.

BGBGROROMDMDATATDEDE
Maestro, MasterCard, Visa, American Express, Discover, Bank
Facebook Twitter YouTube vimeo