Economist pentru București

Contract: perioadă determinată 1 an cu posibilitate de prelungire

Program: full-time

Responsabilități principale:

  • Înregistrarea și verificarea documentelor în programul de contabilitate și repartizarea cheltuielilor pe centre de cost, finanțatori, proiecte
  • Cunoaște temeinic legislația contabilă și fiscală și răspunde de aplicarea prevederilor legale specifice activităților pe care le coordonează
  • Realizează rapoartele finaciare pentru finanțatori/donatori
  • Verifică și înregistrează deconturile de cheltuieli
  • Este responsabil financiar în cazul verificarilor și controalelor de audit sau alte verificari din partea finanțatorului pe proiectele alocate
  • Organizează și valorifică inventarul de mijloace fixe și obiecte de inventar
  • Verifică și pregătește pentru îregistrare în contabilitate a contractelor de donatii în bunuri
  • Operarea în soft-ul de contabilitate, analiza balanței de verificare și a situației financiare
  • Particippă la inventarierea patrimoniului.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul economic, absolvite cu diplomă de licență
  • Bună pregătire profesională
  • Abilități de comunicare și bună relaționare
  • Simțul responsabilității
  • Abilitate de organizare și gestionare eficientă a resurselor
  • Capacitate de a rezolva problemele, în limitele de competență ale postului
  • Experiență de minim 3 ani pe un post similar
  • Bune abilități de operare în Excel
  • Gândire analitică
  • Deschidere spre învățare.

Beneficii:

  • Salariu fix &tichete de masă
  • Tichete cadou de Paște și Crăciun
  • Bonus de Crăciun
  • Bonus de ziua de naștere și tort aniversar
  • Al 13-lea salariu
  • Asigurare medicală privată
  • Program 8 ore/zi, 40 ore/săptămână
  • 23 zile CO/an.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 31.03.2024, la adresa de e-mail: roxana.teodorescu(at)concordia.org.ro.  Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Economist.

Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerințele menționate și sunt selecționate pentru interviu. Pentru detalii suplimentare puteți suna la Roxana Teodorescu | Manager Resurse Umane | T +40 733103044.

CONCORDIA este o organizație care protejează copiii de orice formă de abuz sau comportamente inadecvate și are o politică funcțională de protecție a copilului.

Este strict interzis abuzul fizic și psihologic și neglijarea copiilor și tinerilor beneficiari ai organizației! Angajatul/a va respecta cu strictețe Politica de Protecție a Copilului a Organizației și Codul său de Conduită, în caz contrar el/ea va suporta consecințele prevăzute în Regulamentul de ordine interioară al organizației, Codul Muncii sau Codul penal, în funcție de rezultatele investigațiilor realizate intern sau de către autoritățile de aplicare a legii.

Aplicând pentru aceste poziții, sunteți de acord ca datele transmise să fie procesate în vederea realizării selecției. Mai multe detalii privind politica de confidențialitate găsiți AICI