Educator pentru educație remedială pentru Ploiești

Număr poziții vacante: 2

Contract: perioadă nedeterminată

Responsabilități principale:

  • Facilitează un mediu de învățare pentru elevi cu decalaj și dificultăți de învățare
  • Aplică și experimentează diferite strategii didactice și metode pedagogice propuse
  • Predă lecții remediale de Matematică și Limba și literatura română pentru elevi de ciclul gimnazial conform ghidului propus de organizație
  • Asigură evaluarea constantă a progresului elevului pentru a ajusta instruirea și adaptează planurile de învățare conform metodologiei și instrumentelor propuse
  • Utilizează curriculum dezvoltat de organizație și îl adaptează în funcție de ritmul de învățare al elevilor.

Candidatul ideal:

  • Are studii superioare
  • Are formare în domeniul pedagogic, educațional sau social
  • Are abilități de comunicare și bună relaționare
  • Este empatic și răbdător
  • Are abilitatea de a integra tehnologia în activitatea de predare
  • Are capacitatea de a lucra individual dar și în echipă
  • Are o experiență de minim 2 ani în activități similare.

Beneficii:

  • Salariu fix & tichete de masă în valoare de 30 ron/zi
  • Bonusuri de ziua de naștere, Paște și Crăciun
  • Bonus aniversar in funcție de vechimea în organizație
  • Al 13-lea salariu
  • Asigurare medicală privată
  • Program 8 ore/zi, 40 ore/săptămână.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 30.04.2024, la adresa de e-mail: adriana.grosu@concordia.org.ro. Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Educator pentru educație remedială.

Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerințele menționate și sunt selecționate pentru interviu. Pentru detalii suplimentare puteți suna la +0735 012 503.

CONCORDIA este o organizație care protejează copiii de orice formă de abuz sau comportamente inadecvate și are o politică funcțională de protecție a copilului.

Este strict interzis abuzul fizic și psihologic și neglijarea copiilor și tinerilor beneficiari ai organizației! Angajatul/a va respecta cu strictețe Politica de Protecție a Copilului a Organizației și Codul său de Conduită, în caz contrar el/ea va suporta consecințele prevăzute în Regulamentul de ordine interioară al organizației, Codul Muncii sau Codul penal, în funcție de rezultatele investigațiilor realizate intern sau de către autoritățile de aplicare a legii.

Aplicând pentru aceste poziții, sunteți de acord că datele transmise să fie procesate în vederea realizării selecției. Mai multe detalii privind politica de confidențialitate găsiți aici